Start Grafika 2D + Scratch Kids 3D Sztuka Gier Malowanie Cyfrowe Kontakt


Intuicyjny program stworzony przez znakomitą politechnikę MIT (Massachusetts Instytut of Technology w Stanach Zjednoczonych).  Został zaprojektowany przez Mitchela Resnicka, pomysłodawcę serii zabawek Lego MindStorms i twórcę języka StarLogo.

Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt bloczków, które poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Wygląd postaci przypisanych do obiektów można wybierać z zasobnika, tworzyć lub importować z zewnątrz.

Scratch to także społecznościowy serwis, pozwalający każdemu na umieszczanie stworzonych w tym języku programów, dyskutowanie o nich oraz oglądanie i pobieranie prac stworzonych przez innych użytkowników tego serwisu. Strona jest dostępna w języku polskim.

Scratcha można pobrać bezpłatnie z działu Download na stronie domowej programu.

•  Środek do nauczania dzieci podstaw programowania

•  Łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, prostych gier i muzyki

•  Program pozwala na publikowanie projektów w Internecie

•  Grafika 2D

•  Projekty rozwijają twórcze i logiczne myślenie

•  Program i nauka w języku polskim i angielskim

„Coraz więcej ekspertów zajmujących się nowoczesną edukacją dowodzi, że w bieżącym stuleciu brak podstawowych umiejętności programowania oznaczać będzie po prostu kłopoty na rynku pracy - coraz więcej zawodów, nawet tych niezwiązanych z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, wymagać będzie od nas odpowiedniego zaprogramowania urządzeń komputerowych, aby mogły skutecznie wykonywać nasze polecenia. To nie jest już tylko nowy trend w technologii komputerowej, lecz raczej zwyczajna, powszednia, cyfrowa rzeczywistość”.


Piotr Szlagor, autor „Programowanie Wizualne Dla Każdego”

PROGRAMOWANIE METODĄ SCRATCH


Scratch
GRUPA WIEKOWA: OD LAT 7


Animacje
Proste Gry